Завершальний, п’ятий, день першої сесії освітнього проекту «Школа музейних лідерів» розпочався лекцією мотиваційного психолога Анни Вощінкіної «Емоція в музеї».
Лектор побудувала заняття у форматі активного обговорення всіх аспектів теми емоції у музеї. Яка роль емоцій у житті людини загалом та у сфері культури зокрема? Які засоби можна використовувати для того, щоб викликати потрібні емоції у відвідувачів музеїв? Як досягнути емоційного відгуку й водночас залишити відвідувачам простір для роздумів? Заняття перетворилось на жвавий обмін думками між слухачами Школи та психологом. Після обговорення кожна із трьох робочих груп слухачів представила аналіз емоційного наповнення й відгуку на нього кількох українських та закордонних музеїв.
Кілька порад від мотиваційного психолога Анни Вощінкіної для музейників:
- чітко визначте мету, з якою ви хочете викликати певну емоцію у відвідувача;
- використовуйте історії простих людей;
- застосовуйте інструменти для повного занурення відвідувача в експозицію (музика, звуки, запахи, тактильні відчуття);
- говоріть просто й стисло, не ускладнюйте фраз;
- уникайте пафосу;
- використовуйте ефекти несподіваності й контрасту;
- розраховуйте силу впливу емоцій, щоб залишити відвідувачам простір для роздумів.
Основи лідерства – наступний блок лекції Анни Вощінкіної для музейників. Разом із слухачами Школи тренер обговорила відмінності між лідером та імітатором та визначила головні риси лідерів. Анна Вощинкіна наголосила на потребі бути відкритим, бо тільки так, на її думку, можна приймати новий досвід. «Орієнтуйтеся на людей, які вірять у вас і підтримують», - порадила молодим музейникам мотиваційний психолог.