Пожежники-рятувальники відвідали Історичний музей напередодні Дня захисника України
12 жовтня з нагоди Дня захисника України в Національному музеї історії України відбулося урочисте зібрання пожежників-рятувальників столичної Служби порятунку 101, які служили в зоні проведення АТО.
Столичні рятувальники відвідали в Історичному музеї екскурсії, на яких дізналися про історію України 1917–22 років, а також про зброю з колекції НМІУ від давнини до сучасності.
«Ми вирішили для наших співробітників організувати свято до Дня захисника України в Національному музеї історії України не випадково. Насамперед у головному управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у місті Києві хотіли вийти зі звичайних кабінетів і провести для хлопців неординарний захід. Дехто з рятувальників уперше в житті побував у музеї. Екскурсії у музеї, особливо про зброю, стали для них приємним сюрпризом», – розповів головний фахівець управління персоналом ДСНС України у Києві Олег Черняускас.
За його словами, наразі у пожежних частинах Києва працює 42 учасники бойових дій АТО, 32 з них прийшли працювати у ДСНС після фронту.
Під час зібрання заступник начальника Головного управління ДСНС України у Києві Юрій Некоз та голова Ради ветеранів Головного управління ДСНС України у Києві Геннадій Писаренко привітали рятувальників зі святом і вручили бійцям грамоти, нагрудні знаки та подяки за службу. Грамоти отримали і співробітники НМІУ Андрій Гуменюк, Богдан Скопненко та Максим Осипенко, які служили в АТО.
Чоловіки, котрі після служби в гарячих точках на передовій стали рятувальниками-пожежниками, зізналися, що єдине, про що вони сьогодні мріють – щоб бойові дії на Донбасі закінчилися, і всі повернулися живими. Також пожежники наголосили, що дуже важливо, аби про учасників бойових дій пам’ятали і дуже добре, що 14 жовтня зробили державним святом.
Пожежники із великою зацікавленістю відвідали екскурсію про зброю, яку для них провів науковий співробітник музею, учасник АТО Максим Осипенко. Він розповів, що є археологом за фахом, та коли прийшла біда в Україну, багато його друзів пішли воювати. Максим Осипенко не міг залишатися осторонь і теж пішов служити на Донбас. Сьогодні в постійній експозиції НМІУ є бронежилет, який Максимові передали волонтери. Під час екскурсії він наголосив на тому, як обладунки української армії удосконалилися за останні роки і цьому підтвердженням є його далеко не найлегший і застарілої моделі бронежилет.