Євген Чикаленко є одним із найяскравіших діячів українського національного руху кінця ХІХ - початку ХХ ст. Виходець з поміщицької родини, він ще в шкільні роки познайомився з майбутніми корифеями українського театру, а зі студентських років брав участь у діяльності української громади та зазнав переслідувань царського режиму.
Успішний агроном і новатор ведення сільського господарства, він також був активним діячем національного руху, видавцем, виступав меценатом багатьох українських культурницьких проектів.
У часи Української революції Чикаленко брав участь у важливих державних нарадах, отримував пропозиції щодо державних посад, проте відхиляв їх. У цей час він активно листувався з провідними українськими політиками В. Винниченком, А. Ніковським, С. Єфремовим, П. Стебницьким, сином Левком Чикаленком.
Водночас він веде свій "Щоденник", у якому, відтворюючи канву важливих фактів, дає й перші прогнози щодо перспектив українського державотворення, оцінює доленосні політичні акції, висловлює ставлення до політичних курсів української влади та її провідників. Робота над “Щоденником” активно тривала і в Галичині, куди Чикаленко був змушений переїхати через захоплення більшовиками Києва.
У своїй лекції кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ІННА СТАРОВОЙТЕНКО, яка є провідним спеціалістом з вивчення спадщини Євгена Чикаленка, пропонує ознайомитися зі “Щоденником” як унікальним особистим літописом подій Революції, що супроводжується їх глибоким осмисленням та містить спроби з'ясувати причини поразки революційного процесу, особисті оцінки й характеристики провідників революції.
Початок у суботу, 21 січня, о 14:00.
Просимо перед лекцією попередньо зареєструватися за формою.
______________
Вхід до музею на лекцію - 30 грн.