В середу, 10 листопада, в Національному музеї історії України відбувся круглий стіл «Федір Ернст в українській національній культурі та історичній пам’яті». Захід організували співробітники Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
Завідувачка відділу джерелознавства новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, докторка історичних наук Валентина Піскун розповіла про листування відомого мистецтвознавця і музейника Федора Ернста під час його перебування в Уфі з представниками української еліти.
Професор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Ігор Гирич виголосив доповідь «Постать Федора Ернста на тлі епохи».
Завідувачка відділу науково-дослідної роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, кандидатка історичних наук Катерина Романова розповіла про питання охорони культурної спадщини у революційні та постреволюційні періоди в історії України початку ХХ та ХХІ століть.
Наукова співробітниця відділу новітньої історії України Національного музею історії України, кандидатка історичних наук Олена Кохан ознайомила з підготовкою виставки «Рятував від небуття. Музейний простір і всесвіт особистості Федора Ернста». Її відкрили в музеї 9 листопада, приурочивши до 130-річчя з дня народження українського мистецтвознавця і музейника.
В дискусії взяли участь Олександр Кучерук, Олександр Хоменко, Микола Біляшівський. Старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, кандидатка історичних наук Інна Старовойтенко презентувала видання «Тамара Ернст. Спогади», яке підготувала до друку Олена Леонтович.
Закінчився круглий стіл екскурсією виставкою про Федора Ернста.
Підготувала Альона Якубець, завідувачка відділу новітньої історії