Відчуй себе царською особою легендарних скіфів, одягнувши Золоту пектораль - шедевр античних майстрів, найвідомішу знахідку українських археологів! Нині цю коштовну прикрасу дбайливо береже наша філія - Музей історичних коштовностей України.
Ми представляємо спеціальну маску пекторалі, яку може приміряти на себе кожен охочий за посиланням.
Не забудьте підписатися на сторінку музею https://www.instagram.com/historyua і діліться своїми селфі у сторіз або в дописах на сторінках ваших соцмереж.
Дякуємо Олексію та Анастасії за чудову реалізацію проекту.
Знаменита Золота пектораль напевне є найвідомішою знахідкою українських археологів. Зараз вона є окрасою Музею історичних коштовностей України (філії НМІУ). Шедевр античного ювелірного мистецтва у 1971 р. знайшов археолог Борис Мозолевський під час розкопок кургану Товста Могила на Дніпропетровщині. Курган, споруджений для поховання надзвичайно заможної скіфської родини, був розграбований ще в сиву давнину. Тож Золота пектораль, яку часто називають "знахідкою століття", потрапила до рук археологів буквально дивом. Ця нагрудна прикраса, створена ще в середині IV в. до н.е., має діаметр понад 30 см, та вагу в 1,15 кг. Вона включає близько 160 деталей. Серед них можна розгледіти мініатюрні, але технічно досконалі, фігурки людей, свійських і диких тварин та міфічних істот. Пектораль складається з трьох ярусів: верхній відображує уявлення про світ життя, нижній - про світ смерті, а середній з'єднує їх між собою символічними рослинними орнаментами. Так у поєднанні одвічного протистояння життя і смерті в пекторалі відображена ідея безперервності нашого буття.