Лекція Едуарда Андрющенка «Архіви радянських спецслужб: як дізнатися про долю репресованого родича» в Національному музеї історії України відбулася в суботу, 1 лютого. Захід здебільшого зацікавив молоду аудиторію.
Майже п’ять років тому українці отримали доступ до раніше засекречених матеріалів радянських репресивних органів. Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» гарантує, що кожен охочий отримує можливість читати, опрацьовувати й безкоштовно копіювати всі документи репресивних органів, створені до 1991 р. Відтак в Україні багато людей прагне знайти інформацію про своїх рідних, які зазнали репресій. Проте далеко не всі знають про механізм отримання цієї інформації.
Кандидат історичних наук Едуард Андрющенко розповів, у яких установах зберігаються такі документи, куди звертатися за дозволом, як отримати перепустку та пройти до архіву, як правильно працювати зі справами, перевіряти інформацію та не пропустити важливого. Дослідник дав практичні поради про ті додаткові джерела, які, окрім архівної справи, треба вивчити, щоб краще зорієнтуватися в людській історії або історичному епізоді.
Наприкінці лекції пан Едуард назвав інформаційні ресурси та онлайн-платформи, де можна знайти багато корисного з пошукової тематики, а також відповів на запитання слухачів.
Лекція Едуарда Андрющенка «Архіви радянських спецслужб: як дізнатися про долю репресованого родича» – перший захід, який відбувся в новому лекторії Національного музею історії України на третьому поверсі.