Срібний браслет-наруч було знайдено 1939 року у складі скарбу під час виконання земляних робіт в Києві на вулиці Стрілецькій. Це один з п'яти експонатів, що будуть запропоновані для неквапливого огляду в День неспішного мистецтва, 6 квітня у філії НМІУ - Музеї історичних коштовностей України.
Виготовлена прикраса майстром Княжого Києва. Руські майстри перейняли цю конструкцію браслетів у візантійських колег. Кожна стулка була змонтована з двох пластин: тонкої – зовнішньої та більш товстої – внутрішньої. На нашому браслеті збереглися тільки зовнішні пластини обох стулок. Браслет виконаний у техніці виколотки з тисненням та подальшими гравіюванням та позолотою. Щойно виготовлений, він був чорно-золотий. Браслет-наруч двоярусний, яруси розділені рівчачками з псевдо зерню. Такими ж рівчачками утворені три кіотці верхніх ярусів. На черневому тлі гравійовано птахів з повернутими назад голівками та фантастичного звіра з піднятою лапою.
Що означає ця сцена? Хто ж ці птахи та фантастичний звір? Чому порушено передбачену симетрію? Ці загадки можна буде розгадати 6 квітня в МІКУ!