Суботнього вечора 30 березня під час театралізованої екскурсії «Таємниці українських дворян», яка вже стала традиційною в музеї, сама муза Кліо прийшла розповісти учасникам дійства історії злетів і падінь, родових проклять та пристрасного кохання відомих українських шляхетних сімейств, зокрема, Тарновських, Терещенків, Галаганів. У мерехтливому світлі каганців, що наповнив зали Національного музею історії України загадковими тінями, перед очима відвідувачів оживали постаті українських дворян.
Яким було життя української еліти XVIII– початку XXстоліття? Цих засновників бізнес-імперій, нуворишів, котрі здобули величезні статки завдяки цукровому буму та змогли купити собі дворянські титули, власників палаців, колекціонерів антикваріату, щедрих меценатів та їхніх друзів – письменників, поетів, художників?
Качанівка, Сокиринці, Яготинська резиденція Розумовських – родові гнізда українських дворян відкрили свої таємниці відвідувачам НМІУ.
«Дуже крута ідея екскурсії з ліхтариками! Мені так сподобалось, що ми б із задоволенням послухали і подивились іще. Екскурсія дуже гарно продумана. Щоправда, хотілося б краще роздивитися експонати, які нам показували під час екскурсії, та персонажів, з якими ми зустрілись. А взагалі класно! Приємно, прикольно, по змісту дуже цікаво. Музею респект!» – кажуть по завершенню екскурсії історики за фахом Марія та Оля.
Своїми враженнями також ділиться киянка Людмила, котра раніше відзначала в музеї день народження своєї дитини і прийшла за новою порцією емоцій.
«Чудова пізнавальна екскурсія. Я навіть шкодую, що не взяла з собою дитину! Почула багато нового і вважаю, що вам треба зробити продовження екскурсії, додавши історії й інших українських дворянських родів. Наприклад, цікаво було б цікаво послухати про родину Ханенків. Тобто є куди розвиватись тематично. І я щиро дякую Національному музею історії України за те, що ви робите такі цікаві й потрібні екскурсії », – захоплено додала пані Людмила.