15 березня 2019 року в Національному музеї історії України відкрилася виставка «Срібна земля», присвячена 80-й річниці проголошення незалежності Карпатської України.
«Карпатська Україна як держава проіснувала недовго, проте залишила свій слід в українській історії та підтвердила, що Закарпаття є українською землею, а українці цього краю – невід’ємною частиною української нації», - наголосив під час відкриття куратор виставки, завідувач відділу НМІУ «Музей Української революції 1917–1921 років» Олександр Кучерук.
Події на Закарпатті є важливим етапом загальноукраїнського процесу державотворення та боротьби українців за незалежність у ХХ столітті. Головна мета виставки «Срібна Земля» – на основі оригінальних матеріалів показати процес побудови незалежної держави на частині українських етнічних земель у передчассі Другої світової війни.
Про вплив Організації українських націоналістів на становлення національної самоідентичності Закарпаття свідчать оригінальні документи, листи і фотографії, періодика, тощо. Політичні процеси на Закарпатті у 1930-х рр. представлені фотографіями, оригіналами документів та періодичними виданнями 1930-х рр. Діяльність політичних провідників (А. Волошина, Ю. Ревая та ін.) показана у світлинах, документах, публікаціях. Марки і поштові відправлення, значки та відзнаки 1939-2019 років є додатковим акцентом експозиції.
Зануритися в буремну добу відвідувачам допоможуть автентичні експонати: світлини, оригінали документів, зокрема Меморандум про співпрацю уряду Карпатської України на еміграції та Проводу Організації Українських Націоналістів, листи визначних діячів Карпатської України, періодичні видання 1930-х років, фалеристичні знаки (наприклад, значок члена «Карпатської Січі»).
Експозиційний ряд доповнює банерна частина. Основну частину експозиції складають матеріали, надані партнером виставки – Фундацією ім. О. Ольжича (включно з банерною частиною) та матеріалами фондів Національного музею історії України.