Широкими причорноморськими просторами мандрували в суботу, 9 березня, відвідувачі тематичної екскурсії «Скіфський степ». З розповіді кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника відділу найдавнішої та середньовічної історії України Оксани Ліфантій вони дізналися про грізних кочовиків, які жили на теренах України протягом 7–3 ст. до н. е., – скіфів.
За переказами греків, скіфи були вправними кінними лучниками. Вони здолали армію перського царя Дарія, розгромили військо Зопіріона, полководця Александра Македонського. Кочівники, які тримали у страху все населення Північного Причорномор’я протягом 400 років, лишили по собі численні археологічні пам’ятки. Частину з цих скарбів відвідувачі побачили під час екскурсії у вітринах третьої зали Національного музею історії України.
Увагу жіночої частини аудиторії привернули жіночі прикраси скіф’янок, розповіді про їхні зачіски та особисту гігієну.
Екскурсовод аргументовано спростувала поширені міфи про скіфів, які побутують завдяки уяві письменників та художників.
Відвідувачі екскурсії виявилися не просто закоханими в історію людьми. Народжена у Великобританії пані Христина довгий час живе у Києві. До музею її привела зацікавленість українською минувшиною та бажання глибше з’ясувати для себе давню історію.
«В 2017 році я відвідала виставку в Британському музеї у Лондоні про скіфських воїнів, - розповіла відвідувачка. - Цю виставку привезли росіяни з Ермітажу і вона викликала низку питань в української громади».
Пані Христина розповідає про свій подив і обурення, коли вона побачила, що всі представлені в експозиції експонати були представлені британській публіці як такі, що походять з Росії або з південної Росії.
«Українці не мовчали. Ми говорили, що скіфи в давнину жили в степах, де зараз Україна. Сьогодні я прийшла до музею, щоб мати більше доказів того, що це історія української землі. В музеї я підтвердила і поповнила свої знання про походження скіфської культури», - пояснила пані Христина.
Після відвідин НМІУ пані Христина запланувала візит до Музею історичних коштовностей України, де представлені скіфські скарби, зокрема, славетна Пектораль.