Хлоп’яче товариство зібралося в неділю, 17 лютого, в Музеї історичних коштовностей України, щоб знайти фантастичних істот. Відвідувачам не терпілося довідатися: що ж оберігають вони у старовинній будівлі, які таємниці приховують від сучасників.
Майже тисячоліття печерські ченці зберігали послання Філомена – нащадка славного роду Марцеллінів. Останнім місцем сховку рукопису виявилася історична будівля, в якій нині розташувався Музей історичних коштовностей України. Саме в його стінах під час реконструкції знайшли давній текст. У ньому йдеться про зашифроване пророцтво, яке оберігають фантастичні істоти, що ховаються серед експонатів музею. Лише ті, хто має гострий розум та чисту душу, розшукають ключі до шифру та прочитають таємницю давнього пророцтва…
Розгадати таємниці фантастичних істот хлопці вирушили в супроводі Провідника в лабіринті часу. На шляху їм доводилося виконувати різноманітні завдання, відповідати на питання, складати пазли, знаходити підказки, читати старовинне письмо.
«Загадкові звірі оберігають частини рукопису, який ви маєте знайти», – наказав Провідник. А після цих слів хлопці перенеслися на 2700 років назад, коли на землях сучасної України панували кочові племена.
Фантастичні істоти виявилися неабиякими хитрунами. Вони замаскувалися поміж різноманітних скарбів у музейних вітринах. Пазл за пазлом – і хлопцям вдалося скласти рукопис і розгадати його таємницю.
Київські учні – третьокласник Данило та шестикласник Михайло – вперше побували в Музеї історичних коштовностей. Данило зізнався, що раніше думав, ніби шукати тварин можна тільки в зоопарку та в зоологічному музеї. «Мені сподобалося, що під час цієї екскурсії ми говорили про тварин і людей, а шукали їхні назви і розгадували велику загадку. Я люблю розгадувати загадки», – поділився третьокласник.
Його друг Михайло виявився справжнім поціновувачем історії, який думає про минувшину не тільки під час шкільних уроків.
«Я просто обожнюю історію, – вигукнув Михайло. – Просто я багато вивчав ХХ століття і в музеях шукаю вітрини саме про цей час. Тепер вже знаю, що життя давніх людей не менш цікаве. Вони також мріями і вигадували таких тварин, яких ніколи не бачили».
На думку Михайла, найцінніший досвід, який він виніс з інтерактивної екскурсії, – це послання в рукописі, яке прочитали хлопці.
Хочете дізнатися, що написав Філомен зі шляхетного роду? Тоді ласкаво просимо до Музею історичних коштовностей України!
Фотозвіт події дивіться тут.