1 – 5 листопада розпочинається друга, міжнародна панель освітнього проекту Національного музею історії України «Школа музейних лідерів». Лекції слухачам Школи читатимуть іноземні фахівці, котрі працюють у музейній сфері, з Італії, Польщі та Ізраїлю.
Європейським музеям вдалося знайти підхід до відвідувачів в епоху інтернету й загальної доступності інформації, подолати стереотип про консервативність і несучасність музеїв, перетворити їх на осередки освіти, комунікації, культурної взаємодії.
Яким чином змінити ситуацію в музеях України – своїми професійними секретами зі слухачами Школи музейних лідерів поділяться:
- заступник директора Музею історії міста Гдині Агата Абрамович (лекція «Як Музей може створити і формувати громада на прикладі міста Гдині. Освітні програми в музеї». 3 листопада 11:30);
- головний архітектор Меморіалу Шоа в Мілані Гвідо Морпурго (лекція «Сучасні тенденції музейного дизайну та практики зонування музейних просторів і побудови експозиції», 2 листопада 12:00);
- науковець, директор Національного музею італійського юдаїзму та Шоа (MEIS) Симонетта Делла Сета (лекція «Як розповісти про трагедію в сучасному музеї», 4 листопада 15:00);
- координатор освітніх програм проектів «Генезис» Фредерік Драчинський (лекція «Світові тренди в роботі з дітьми та молоддю в музейних просторах», 4 листопада 11:30).
Іноземні лектори представлять свої презентації та проведуть воршопи для слухачів Школи безпосередньо в експозиції музею.
Приїзд іноземних гостей відбувається завдяки фінансовій та організаційній підтримці Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» і Польського інституту в Києві.
Освітній проект «Школа музейних лідерів» для молодих музейників, журналістів, працівників сфери культурної спадщини організовано за підтримки Українського культурного фонду.
Контакт: Валентина Янчук, 0962818285 (сектор промоції НМІУ)