Батько історії Геродот (485–431 (425) рр. до н. е.) залишив надзвичайний спадок – 9 книжок, у яких змальовано яскраві картини буття багатьох племен давнини. Відкриємо книгу IV – «Мельпомена»: це оповідання про Скіфію та її жителів – звитяжних скіфів, які здолали перського царя Дарія. Геродот, мабуть, побував у Північному Причорномор’ї. А, як відомо ще зі шкільного підручника, на березі Чорного моря вихідці з Еллади та Малої Азії заснували низку колоній, серед яких була й Ольвія. «Ольвія» в перекладі означає «щаслива» (нині – село Парутине Одеської області). Вчені припускають, що саме в Ольвії і жив певний час Геродот. Він слухав розповіді і греків, і скіфів, знав, які між ними були відносини, їхні звичаї, вірування, легенди… Цікаво, що археологічні пам’ятки часто містять сюжети, які ілюструють оповідки з «Мельпомени».
А що це за сюжети, ви дізнаєтеся на авторській екскурсії «Читаємо Геродота. Греки і скіфи на землях Північного Причорномор’я» Любові Клочко – кандидата історичних наук, завідувачки науково-дослідного відділу «Історія ювелірного мистецтва в Україні».
Початок – у неділю, 28 жовтня, о 14:00 за адресою: Музей історичних коштовностей України (філія НМІУ), вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою ОНЛАЙН або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.