20 жовтня, в межах проекту #ДніУПА в Національному музеї історії України (НМІУ) відбудеться прем'єра фільму «Повстанське танго», другого фільму циклу «Жива УПА».
- Чому в українському суспільстві й досі не звучить щира й правдива розмова про УПА?
- Як плелись інтриги навколо підпілля ОУН та УПА?
- Як була викрита й знищена верхівка чекістської мережі в лавах ОУН, що понад 20 років плелась у високих кабінетах НКВС?
- Як молода дівчина з Житомирщини Людмила Фоя стала ключовою фігурою найгучнішої розвідницької контргри?
Документальні відповіді на ці питання буде надано у новому фільмі волонтерському проекту «Сектор правди».
Метою проекту «Сектора правди» є збір й документування спогадів ветеранів УПА. Учасників проекту до цього привів невблаганний плин часу, адже зараз наймолодшим із живих ветеранів УПА вже по 90 років і вони не можуть довго чекати.
На основі розповідей ветеранів УПА для популяризації наших, українських, героїв, для вшанування пам'яті тих, хто загинув у боротьбі, для поширення історичної інформації у доступній, в тому числі для молоді, формі, було знято першу серію циклу «Жива УПА» - «Орест» (історія голови Київського крайового братства УПА Ореста Васкула), завершено фільмування другої частини - «Повстанське Танго», та розпочато знімання третьої серії циклу «Я не з неба» про Мирослава Симчича, а матеріалу зібрано ще на 14 серій.
Команда проекту «Жива УПА» включає як журналістів-волонтерів так й фахівців Національного музею історії України. Це вдалий приклад поєднання індивідуальних зусиль небайдужих громадян із можливостями провідної профільної державної установи.
Початок показу фільму «Повстанське танго» 20 жовтня, у суботу, о 16:00 в Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2).
Автори фільму Алла Мегель та Марія Яремчук.
Вхід до музею на захід - 30 грн.
Контакт для додаткових питань - 098 830 48 83 (Оксана).