Майже усьому світові відома колекція ювелірних творів Музею історичних коштовностей України, філіалу Національного музею історії Укрїни, знайдених у похованнях скіфів. У експозиції можна побачити не тільки шедеври античного мистецтва – золоту пектораль, срібну чашу, на якій змальовано образи скіфів, але й вишукані золоті сережки, намиста, ланцюжки, браслети, перстні, пластинки-аплікації. Це декоративні елементи вбрання скіф’янок.
Якими були ці жінки? Сиділи в кибитках і займалися жіночою роботою, чи гасали на конях степом і воювали з ворогами? Уявити, як виглядали скіф’янки, яким був їхній соціальний статус, суспільна роль, вірування, звичаї, можна завдяки різноманітним оздобам, знайденим у похованнях на землях Скіфії.
Про це відвідувачі дізнаються на авторській екскурсії археолога Любові Клочко – кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного відділу «Історія ювелірного мистецтва в Україні».
Початок екскурсії «Скіф’янки – цариці, жриці, воїни» у неділю, 30 вересня, о 14:00 в Музеї історичних коштовностей України вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської Лаври). Вхід до Лаври через головну браму.
Реєстрація обов'язкова ЗА ПОСИЛАННЯМ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.
Подія на Facebook