Пам’ять про відомих і невідомих, оплаканих і неоплаканих жертв супроводжує нас постійно. 77-мі роковини трагедії Бабиного Яру… І навіть через 100 років ми не тільки не віддалилися від страшної дати, а ще більше наблизилися до усвідомлення масштабності катастрофи, яка у вересні 1941 року зачепила не лише представників єврейської громади Києва, а й кожну людину незалежно від її національної, політичної, конфесійної та соціальної належності.
За останні десятиліття кропітка праця істориків, архівістів, літераторів, музейників і представників громадянського суспільства дала змогу зібрати, узагальнити та критично осмислити свідчення і факти, пов’язані з убивствами невинних та неймовірними стражданнями тих, хто вижив. Попри те, що знайдено і досліджено тисячі документів, у яких згадується Бабин Яр, не можна сказати, коли опублікується останній документ, запис, зображення, що стосуються трагедії. Кожне збережене слово має бути прочитане, а кожен образ – побаченим сучасниками, які через власний світогляд і почуття мають усвідомити ці речі, вшанувати пам’ять загиблих і запобігти повторенню подібної трагедії.
Виставка «Збережена пам’ять» продовжить ознайомлювати з реліквіями фондів НМІУ та колекції Фундації імені Олега Ольжича.
На тлі виставки реалізується освітня ініціатива музею – «Відкрита бібліотека: Бабин Яр». Наукова, науково-популярна та художня література цієї бібліотеки розкриває багато аспектів цієї теми. Ця ініціатива дасть змогу відвідувачам самостійно критично проаналізувати історіографію. Обговорити зміст прочитаного і отримати відповіді на питання допоможуть фахівці музею.
Інформаційні банери проекту виготовленні за сприяння Міжнародного меморіального благодійного фонду "Бабин Яр" у 2017 році.
Виставка відкрита до огляду з 28 вересня 2018 року.