Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

22 вересня в музеї презентація волонтерського проекту збереження української національної пам’яті «Жива УПА»

22 вересня в Національному музеї історії України (НМІУ) відбудеться презентація волонтерського проекту зі збереження української національної пам’яті «Жива УПА».

Протягом останніх чотирьох років українське суспільство знаходиться в центрі масштабної інформаційної спецоперації, спрямованої на те, щоб виростити в наших серцях зневіру, розшарувати суспільство та привести державу до залежного ззовні стану.

Дезінформація - одна з ключових складових таких операцій. Ми вже встигли побувати страшними "бандерівцями", які їдять снігурів, мають рабів, зневажають пам'ять про Другу Світову війну та багато іншого. Зрозуміло, що перелічене - неправда.

А яка ж тоді правда?

Правда в тому, що, не розібравшися з уроками минулого, не можна побудувати щасливе і стабільне майбутнє.
Правда в тому, що кілька поколінь українців, особливо тих, що живуть на Сході були цілеспрямовано відрізані від власної культурної та історичної спадщини.
Правда в тому, що велика кількість наших співвітчизників прагне інформації та знань, бажає розібратися в перипетіях української історії 20-го століття і прийти до власних, ніким не нав'язаних висновків.
Правда в тому, що серед нас ще живуть учасники далеких історичних подій, але їх щороку меншає.

На даний час створення державного Архіву національної пам'яті - це лише проект, його реалізація - справа тривалого часу, значних витрат коштів і бюрократичних процедур.

Саме тому створився волонтерський проект «Сектора правди» метою якого став збір й документування спогадів ветеранів УПА. Учасників проекту до цього привів невблаганний плин часу, адже зараз наймолодшим із живих ветеранів УПА вже по 90 років і вони не можуть довго чекати.

На основі розповідей ветеранів УПА для популяризації наших, українських, героїв, для вшанування пам'яті тих, хто загинув у боротьбі, для поширення історичної інформації у доступній, в тому числі для молоді, формі, вже знято першу серію циклу «Жива УПА» - «Орест» (історія голови Київського крайового братства УПА Ореста Васкула), завершено фільмування другої частини - «Повстанське Танго», розпочато знімання третьої серії циклу «Я не з неба» про Мирослава Симчича, а матеріалу зібрано ще на 14 серій.

Команда проекту «Жива УПА» включає як журналістів-волонтерів так й фахівців Національного музею історії України. Це вдалий приклад поєднання індивідуальних зусиль небайдужих громадян із можливостями провідної профільної державної установи.

Під час презентації буде показано першу серію циклу «Орест» (тривалість бл. 35 хв) та продемонстровано відеоролик проекту «Жива УПА».
Про проект розкажуть його авторки Алла Мегель та Марія Яремчук, та генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська.

Початок презентації 22 вересня, у суботу, о 16:00 в Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2).

Вхід до музею на презентацію - 30 грн.

Контакт для додаткових питань - 098 830 48 83 (Оксана).

 

Подія на Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь