Археологія зберігає пам'ять людства. А як писав відомий вчений Борис Мозолевський: «Тільки в пам’яті смерті немає, бо у пам’яті – сенс життя».
Відомі на увесь світ пам’ятки ювелірного мистецтва у своїх колекціях зберігає та експонує філіал Національного музею історії України Музей історичних коштовностей України. А з’явилися ці колекції завдяки сумлінній праці українських археологів – блискучих і вдумливих фахівців, але невиправних романтиків, які намагаються пов’язати майбуття з минувшиною, заглядаючи вглиб тисячоліть.
Напередодні Дня археолога, під час авторської екскурсії, Любов Клочко познайомить вас зі здобутками та роботою археологів, які започаткували історію вивчення скіфських курганів, а також тих, котрі досліджували «піраміди степів» у 70–80-х роках ХХ століття; відкриє серпанок таємничості, яким оповиті археологічні розкопки; розкаже про деякі особливості конструкцій поховальних споруд скіфських царів, воїнів, жерців та амазонок.
Любов Клочко – завідувач науково-дослідного відділу «Історія ювелірного мистецтва в Україні», кандидат історичних наук, дослідниця, яка не раз брала участь у археологічних експедиціях у Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій областях, і тому, як ніхто інший, знає, що за кожною знахідкою стоїть велика натхненна праця.
Початок екскурсії «Золоті сторінки скіфської археології» у неділю, 12 серпня, о 14:00 в Музеї історичних коштовностей України вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської Лаври). Вхід до Лаври через головну браму.
Реєстрація обов'язкова ЗА ПОСИЛАННЯМ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.