На теренах сучасної України ще зі скіфських часів любили зображувати звірів і птахів. Образи оленів, кабанів, гірських козлів, хижих птахів та фантастичних істот прикрашали одяг, зброю, кінську вузду, посуд і клейноди володарів. Не випадково скіфське мистецтво назвали «звіриним стилем».
Та минули часи, й інші прийдешні народи вже призабули звірині образи. Хіба що іноді «випірне» дельфін на фібулах-застібках, орел на поясних пряжках чи чудернацькі коні-дракони на срібних пластинах. І лише у давньоруські часи «ожив» у мистецтві світ тварин: павичі, орли, леви, грифони і загадковий птах сирин з дівочим обличчям… Ці образи разом з християнською вірою принесли русичам візантійці.
Чимало зображень тварин і в юдейському сакральному мистецтві. На коронах та щитах Тори бачимо левів, оленів, двоголових орлів, єдинорогів, а на указці - навіть білочку.
Яких тварин зображували давні майстри? Що означали ці образи і чому були так популярні у різні часи? Про це та багато іншого ви зможете дізнатися, пройшовши по незвіданим доріжкам слідами нечуваних тварин разом з археологом та скіфологом Юрієм Полідовичем, провідним науковим співробітником Музею історичних коштовностей України.
Початок авторської екскурсії "Світ тварин в образах і символах давнього мистецтва"– у неділю, 22 липня, о 14:00 за адресою: Музей історичних коштовностей України (філія НМІУ), вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою ЗА ФОРМОЮ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.
Подія на Facebook