Перші два десятиліття після Другої світової війни (від середини 1940-х до середини 1960-х років) – особливий період у світовій історії. Бурхливе зростання економічної та науково-технічної активності у розвинених країнах Заходу створило умови для масового забезпечення комфортним житлом, автомобілями, побутовою технікою, оплачуваними відпустками. Процес формування суспільства масового споживання вийшов на якісно новий рівень.
Радянський Союз теж не оминула ця загальносвітова тенденція – звичайно ж, з поправкою на специфічні соціально-економічні умови. Саме тоді керівники СРСР вперше оголосили про необхідність "задовольнити зростаючі потреби радянських людей" і навіть пообіцяли за 20 років побудувати комунізм. До комунізму громадяни СРСР так і не дожили, але суттєві зміни в побуті ще застали.
Про те, що саме змінилося у повсякденні жителів радянської України і до чого ці зміни призвели на своїй лекції розповість дослідниця радянського побуту Олена Якубець – старший науковий співробітник відділу історії України ХХ ст.
Початок лекції «Зародження "радянської мрії": Побут в УРСР у 1940-1960 рр.» – 21 липня, у суботу, о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Додаткова інформація – за телефоном (044) 278-48-64.
Перед лекцією бажано попередньо ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА ФОРМОЮ.
Вхід до музею на лекцію – 30 грн.