Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Previous Next

2 червня лекція “Про дух морської піхоти” Роль і перспективи воїнського етосу в сучасному українському війську

В основі нашого стилю життя та військової служби лежить Дух – нездоланний, нескорений, непідробний, звитяжний Дух братерства, Дух відданості та вірності, Дух підрозділу – єдиного живого організму, однієї спільної боротьби та єдиної незламної волі.

МПУ “Вести! Боротися! Перемагати!”

Відзначення на державному рівні 100-ліття створення першого підрозділу Морської піхоти України привернуло увагу великої кількості наших громадян до цього роду військ. У історичній ретроспективі легко простежити певну закономірність: процеси інституційного оформлення української державності тісно пов’язані зі спробами організувати військовий контроль над береговими смугами Чорного та Азовського морів. Від княжих і козацьких часів до національно-визвольної боротьби початку ХХ ст. – як, зрештою, і нині – такі завдання вимагають воїнів особливого ґатунку.

Ця лекція – коротка рефлексія над тим, що упродовж віків надихало і зараз надихає воїна залишатися захисником та щирим побратимом, вірним і відданим перемозі. Вона про внутрішню силу, що перетворює людину на бійця, а військовий підрозділ гуртує в єдиний злагоджений живий організм. Роздуми над особистісними та колективними ідеологічними й духовними динаміками в підрозділах Морської піхоти України дозволяють замислитись над роллю і перспективами воїнського етосу в сучасному українському війську.

Початок заходу в суботу, 2 червня, о 16:00. Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

Вхід на лекцію вільний.

Автор лекціїАндрій Зелінський,священик УГКЦ, член чернечого згромадження “Товариство Ісуса”, військовий капелан, викладач, громадський діяч.

Народився у Львові. Філософську освіту здобув y коледжі Святого Василія в американському місті Стамфорд, штат Коннектикут. Богословську – у Папському Григоріанському університеті в Римі, Італія. Політологічну – вНаціональному університеті ”Києво-Могилянська академія”. Тема дисертаційного дослідження – “Ідеологія національної безпеки”.

В червні 2014-го став першим військовим капеланом при штабі АТО. Працював під Слов’янськом, Краматорськом, на Авдіївській промзоні, уПісках, Широкиному, Водяному, Дебальцевому Донецької області.

Член Ініціативної групи та наглядової ради, викладач Української Академії Лідерства.

Член Дорадчої ради Інституту лідерства та управління УКУ.

Викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

З 1 червня 2017-го – штатний капелан 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Автор книг“Соняхи. Духовність на час війни” та“Наріках Вавилонських. Кілька думок про повернення”.

 

 

Подія у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь