1 червня Національний музей історії України у партнерстві з Конгресом національних громад України оголошує Всеукраїнський соціальний марафон «Мій улюблений історичний діяч».
Упродовж літніх канікул діти й підлітки отримають нагоду дізнатися більше про постаті української історії, яких вони найбільше шанують і з яких хотіли б брати приклад. НМІУ пропонує молоді досить цікавими способами розповісти про її улюблених історичних діячів своїм одноліткам і дорослим, а також поділитися цими історіями з усією Україною та діаспорою. Окрім цього, у власних проектах школярі й студенти зможуть творчо осмислити досвід життя і діяльності історичних діячів, та й саму історію України. Свої суперсучасні розповіді юнацтво викладе в соціальній мережі фейсбук. Роботи будуть розміщені також на сайті НМІУ. Вік учасників – до 25 років.
Про кого і як розповідати?
Можна обирати будь-яку особу з тих, які розбудовували українську культуру та берегли її для майбутнього, боролися за свободу й соборність України, стали засновниками й меценатами знакових товариств, партій, часописів; це можуть бути видатні медики, педагоги, художники, літератори й композитори, які творили позитивний образ України та увійшли в нашу історію.
Творчі роботи можуть бути як індивідуальні, так і колективні. Важливо, аби вони були такими, щоб їх легко можна було поширювати в соцмережі. Розповідати слід коротко і цікаво. Можливо, варто буде провести попереднє опитування серед однолітків – що саме їх цікавить нині в діячах минулого, що вплинули на наше сьогодення?
Пропонуються такі різновиди творчості:
· імпровізована телепрограма (відеосюжет до 5 хв.);
· мальований або пластиліновий мультфільм (до 3 хв.);
· картина про діяча з коротким текстом;
· віртуальний музей;
· сайт про історичного діяча;
· пісня;
· відеокліп на пісню про обрану постать;
· відеокнига;
· комікс про знакові події в житті улюбленого діяча історії України.
Що потім?
Свої роботи молодь викладає на своїх сторінках у фейсбуці із хештегом #нміу_творці_історії в режимі публічного доступу та надсилає посилання на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Кожен учасник має різними способами залучити до оцінки своєї праці якомога більше однолітків та дорослих, аби отримати від них якнайбільшу кількість «вподобайок» та перепостів, а також зацікавити своїми проектами журналістів місцевих ЗМІ.
Відбір найпопулярніших у соцмережах робіт відбуватиметься з 1 по 14 жовтня. 14 жовтня відбудеться оголошення авторів найцікавіших робіт та нагородження їх заохочувальними призами. Три улюбленці соцмережі отримають можливість записати інтерв’ю на всеукраїнському радіо чи телебаченні. Найцікавіші роботи будуть представлені на сайті Національного музею історії України. Всі учасники соціального марафону отримають пам’ятні дипломи НМІУ.
Нині серед дорослих і молоді є попит на цікаву мистецьку й освітню продукцію для дітей на історичну тематику. Однак досі бракує художніх фільмів та мультиків, дидактичних ігор, відповідної літератури про історичні постаті України у викладі для дітей. Тому кращі роботи учасників марафону можуть бути доопрацьовані авторами згідно з рекомендаціями фахівців і поширені серед навчальних закладів та музеїв як авторські освітні матеріали з історії України.
Контакти для довідок: (096) 423-70-18; eilul@ukr.net
Корисні посилання для створення робіт:
· Як безкоштовно створити сайт
· Як створити мультфільм: один, два, три
· Як створити анімаційний фільм
· Як створювати та редагувати фільми
· Як зробити відео з фотографій