Велосипед надихнув на створення кінокамери, адже звичайні фотоапарати не могли зловити чари велосипеда в русі. Тож, коли з’явилося кіно, велосипед не міг не опинитися у фокусі “кіноока”. У 1920-х роках велосипед стає популярною метафорою технічного прогресу й віддзеркаленням кругових обертів кінокамери.
Суботнього вечора у затишному кутку Національного музею історії України усі охочі зможуть з велогенератора запустити проекцію шедевру українського кіноавангарду “Навесні” Михаїла Кауфмана на екран. Буде видно, як кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи і… динамізму велосипедного руху.
Після класики – показ документальної короткометражки Анни Васcервуман “Веловодськ” (2018). Основний вид транспорту в місті Біловодську Луганської області – велосипед. Біловодці використовують його незалежно від віку, будови тіла, статі та погоди. За рівнем розвитку велоспорту та фізичної культури Біловодськ випереджає столицю, але чи усвідомлюють це жителі провінційного міста?
Показ фільму "Навесні" Михаїла Кауфмана (1929) на велогенераторі розпочнеться на території Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2) о 21:30 у суботу, 19 травня 2018.
Вхід вільний
Проект “Велобум 1890-х” здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні Асоціацією велосипедистів Києва та Національним музеєм історії України.
Партнер заходу – Довженко-Центр.