Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Previous Next

Музей історичних коштовностей України підготував насичену програму до Міжнародного дня музеїв 18 травня. АФІША

Щороку 18 травня музейні установи світу відзначають Міжнародний день музеїв. Це свято було започатковане ще 1977 року і його метою є підвищення обізнаності про важливу роль музеїв у розвитку суспільства.

За доброю традицією, цього дня у Музеї історичних коштовностей України (філіал Національного музею історії України) вхід буде безкоштовним для всіх відвідувачів. У Міжнародний день музеїв колектив МІКУ пропонує відвідувачам насичену програму: квести, найкращі авторські екскурсії протягом дня і театралізовану екскурсію ввечері. Також вхід буде безкоштовним 19 травня, у суботу.

 

Програма заходів Музею історичних коштовностей України
до Міжнародного дня Музеїв у 2018 році

11:00 – Авторська екскурсія Світлани Палатної «Золотий літопис України: експонати, історія, персоналії».
Значну частину збірки Музею історичних коштовносте України складає колекція золотих та срібних виробів декоративно-ужиткового мистецтва – коштовні предмети церковного культу та світського побуту XVII – XVIIIст . Вони засліплюють сяйвом дорогоцінного каміння та самоцвітів, вражають своєю художньою досконалістю, оригінальністю форм та майстерністю виконання. Безумовно, кожен з експонатів є витвором мистецтва та відтворенням своєї епохи. Але деякі з них мають свою особливу історію, яка оживає і виходить назовні завдяки багаторічній дослідницькій роботі науковців музею.

На вас чекає розповідь про експонати, пов’язані з іменами відомих історичних та церковних діячів – знаних меценатів та дарувальників, колишніх власників. Ви дізнаєтесь, які коштовні внески в монастирі зробили Петро Могила, Іван Мазепа, Данило Апостол та представники козацької старшини. Заглянемо разом у золоту скриньку Богдана Ханенка, помилуємось срібним посудом, подарованим на весілля Софії Кочубей (Бенкендорф), а також дізнаємось про унікальний витвір на перламутрі, аналогів якому в Україні не виявлено.

Вартість участі - 75 грн.

 

12:00 – Авторська екскурсія Юрія Полідовича «Візантійське мистецтво: витоки, традиції, наслідування».
Візантійська (Східна Римська) імперія виникла на рубежі двох епох – Античності та Середньовіччя. Греко-римська християнська держава існувала понад тисячу років і в усі часи була одним з найвпливовіших духовних, культурних і політичних центрів Старого Світу. Візантійська культура в світовій цивілізації займає особливе місце. Вона поєднала в собі культурні традиції античного світу, елліністичного Сходу і християнства, успадкувала надбання минулого і окреслила головні напрямки розвитку культури Середньовіччя. Вражаюча архітектура, розмаїття фресок, мозаїки, живопису та скульптури, різножанрова література, витончене золотарство та різьблення – все це визначило велич візантійської культури, водночас урочисто пишної та внутрішньо шляхетної.

У Музеї історичних коштовностей України представлено лише невеличку частинку безмежного візантійського предметного світу: культові християнські предмети, жіночі прикраси, оздоблення воїнської амуніції та кінської вуздечки, посуд, монети. Це окремі предмети, але в них віддзеркалилися історичні події, пошук і досягнення митців – не лише ромеїв, але й майстрів Київської Русі, які вчилися золотарству у візантійців.

Познайомить вас з таємницями візантійського золотарства Юрій Полідович, провідний науковий співробітник музею.

Вартість участі - 75 грн.

 

13:00 - Авторська екскурсія Любові Клочко "Золота етнографія Скіфії".
Дві з половиною тисячі років тому в грецькому місті Ольвія на березі Бузького лиману побував "батько історії" – Геродот. Він записав для нащадків розповіді про скіфів – славетних воїнів, кінних лучників, що здолали могутнього перського царя Дарія. Читаючи нотатки Геродота, ми дізнаємося, що на землях від Дунаю і до Дону, від узбережжя Чорного моря до Середнього Придніпров’я жили скіфи-орачі, скіфи – землероби, скіфи-кочовики та скіфи-царі. Їхні сліди знаходять археологи. Адже

«На світі жодна мить не зникла
В глибинах вічної ріки».

Уявлення про вигляд, вбрання та звичаї скіфів – представників різних племен – можна скласти за золотими оздобами, що походять з курганів – усипальниць як степових вождів, так і мешканців Лісостепу. Які картини життя ми для себе малюємо, вдивляючись у візерунки на пластинках, золоті сережки, гривни тощо?

«Що не платівка – то доля,
що не перстень - то страждання,
через них переді мною
розступалися віки»

Цій темі – особливостям ювелірних виробів, костюмів, традицій племен землеробів та кочовиків – присвячена авторська екскурсія археолога Любові Клочко, завідувача науково-дослідного відділу «Історія ювелірного мистецтва в Україні» музею та дослідниці вбрання давнього населення України.

Вартість участі - 75 грн.

 

14:00 - Квест для підлітків «Табула Раса».
Квест «TabulaRasa» буде до вподоби тим, хто захоплюється завданнями на увагу, логіку, ерудицію, спостережливість; тим, хто готовий уважно роздивлятися кожен експонат, намагаючись знайти прихований символ; тим, хто вміє розшифровувати заплутані головоломки. Так, все це ви маєте зробити, щоб заповнити «TabulaRasa» - «білу дошку»! Цікаво буде не лише підліткам, але й старшокласникам, студентам і навіть дорослим!

Вартість участі - 30 грн. Попередньо потрібно зареєструватися за телефоном (044) 280 13 96 або за ФОРМОЮ ОНЛАЙН.

 

15:00 - Сімейна інтерактивна екскурсія «Тато, мама і я у лабіринтах часу».
Подорожі у часі та й ще у сяйві золота та коштовного каміння… Цікаво? Захопливо? Так! Але інколи й небезпечно... Адже, щоб повернутись назад, у сьогодення, треба відновити перерваний Ланцюг Часу – зібрати 12 магічних підвісок-амулетів, кожен з яких допоможе перейти у наступний часовий простір. Блукаючи різними епохами, занурюючись у події давно минулих часів, розгадуючи таємниці минулого, виконуючи надскладні завдання, ви всією родиною будете виборювати право володіння чарівними амулетами, що приведуть вас додому – у ХХІ століття. Ви відчуєте, як необхідні вам взаєморозуміння та взаємна підтримка; ви побачите надважливу роль кожного у вашій родині та переконаєтесь, що в єдності ваша сила.

Вартість участі для родини - 75 грн. Попередньо потрібно зареєструватися за телефоном (044) 280 13 96.

 

18:30 Театралізована екскурсія «Священні скарби».
Ви повернетесь у давні часи, дізнаєтесь, у що вірили наші предки, яким богам молилися, і як з часом змінилися уявлення про світобудову та місце в ній людини. Німі свідки давніх подій — коштовні прикраси та культові речі - розкриють вам свої таємниці, а про забуті вже символи розкажуть ті, хто читав їх, мов книгу.

Вирушивши в мандрівку крізь час, ви зустрінете Майстра-ювеліра, руську Княжну, Царицю Естер та інших персонажів, які розкажуть про давні вірування слов’ян, про світові релігії – християнство, іудаїзм та іслам.

Чи є те, що об’єднує всіх нас – таких різних і водночас таких схожих?

Спробуйте разом з нашими героями знайти відповідь на це питання.

Вартість участі - 100 грн. Попередньо потрібно зареєструватися за телефоном (044) 280 13 96 або за ФОРМОЮ ОНЛАЙН.

 

Адреса Музею історичних коштовностей України: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Верхньої Києво-Печерської Лаври).
Музей 18 травня працює за розкладом з 10:00 до 18:00.
19 травня - з 11:00 до 19:00.

 


Подія у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь