Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Previous Next

Лекція “Вояк яничарського корпусу середини XVII століття. Військово-історична реконструкція” пройде у неділю, 13 травня

Наступна лекція проекту "Дні військово-історичної реконструкції в НМІУ" називається “Вояк яничарського корпусу середини XVII століття. Військово-історична реконструкція”, огранізована військово-історичною групою “49-та орта джемаат” (м. Київ). Початок лекції 13 травня, у неділю, о 14:00 в Національному музеї історії України (вул. Володимрська, 2).

Піхотні підрозділи війська султанів були одним із важливих інструментів для нових територіальних завоювань та підтримки могутності Оттаманської Порти, а яничарські підрозділи “яничері очагі” становили ядро військ “капікулу” (“рабів палацу”) – особистих підрозділів володаря. Хоча в XVII столітті пік могутності та слави Оттоманської імперії вже минув, проте її військова міць дозволяла перемагати ворогів та тримати у постійній напрузі сусідів.

Слухачі матимуть нагоду дізнатися про історію створення яничарського війська, а також ознайомитися із реконструкцією строїв, зброї та предметів побуту представника найбільш впізнаваних вояків Сходу, які в XVII столітті були не лише ворогами, а й іноді союзниками козацьких військ.

Лектор - Святослав Кузьмич, реконструкція - Олександр Клєпінін. Військово-історична група “49-та орта джемаат” (м. Київ). "49-та орта “джемаат” яничарського корпусу належала до найстаріших підрозділів і, крім участі у постійних бойових діях, формувала гарнізони різних фортець на теренах Оттаманської Порти, зокрема в місті Кам’янець-Подільський після його захоплення султаном у 1672 році.

Проект "Дні військово-історичної реконструкції в НМІУ" – це лекторій інтерактивного формату про побут, обладнання, зброю, уніформу та життя війська в різні історичні періоди – від античності до Другої світової війни. Учасники проекту – відомі фахівці з військово-історичної реконструкції, воєнної історії, історики костюму та зброї, учасники військово-реконструкторського руху. Кульмінацією "Днів військово-історичної реконструкції" стане фестиваль живої історії під відкритим небом – Історичний фестиваль «Цивілізація», який відбудеться на території музею 27 травня – у День Києва.

Захід проходить за підтримки Національного музею історії України, проекту Likбез. Історичний Фронт та Історичний фестиваль «Цивілізація».

Вартість квитка до музею на лекцію – 30 грн.

Подія у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь