Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Previous Next

Поборник помісної Церкви (Історія роду педагога, краєзнавця, діяча церковного відродження доби Української революції о. Марка Грушевського), 13 травня

Поборник помісної Церкви

(Історія роду педагога, краєзнавця, діяча церковного відродження доби Української революції о. Марка Грушевського)

Національний музей історії України
13 травня, 16.00 – 18.00

Національний музей історії України розпочинає цикл зустрічей «Українські родини». Відвідувачі НМІУ дізнаються про самобутні родини, які зазнали переслідування в роки радянського тоталітаризму та нацистської окупації і набули успішного досвіду подолання наслідків психологічної травми та збереження духовності і цінностей родини. Історія народу постане через історії конкретних родин.

Перша зустріч цього циклу присвячена родині отця Марка Грушевського (1865–1938) – педагога, богослова, краєзнавця, діяча церковного відродження доби Української революції, автора першого в Україні дослідження «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу», розстріляного в 1938 році. Час, обраний для цієї зустрічі – символічний. 100-ліття Української революції, травень: адже 7 травня отець Марко народився, а в третю неділю травня у Биківнянському лісі, де він знайшов останній спочинок, традиційно вшановують полеглих під час Великого терору.

Учасник Всеукраїнської православної церковної ради, М. Грушевський разом з побратимами вирішив «здійснити в житті давню мрію української людности — молитися Богу в Святих Храмах рідною мовою». Правив служби Божі в Свято-Софійському, згодом у Свято-Андріївському соборах Києва. За словами дослідника життєпису о. Марка Миколи Кучеренка, «історію він шукав у всьому, зокрема у своєму родові. В архівах Київської духовної консисторії йому вдалося розшукати відомості про кілька поколінь своїх предків, на основі чого, як згадують нащадки, була складена генеалогічна схема роду Грушевських. Під час арешту Марка Федоровича 1938 року зображене родове дерево було вилучене енкаведистами разом з іншими рукописними працями…»

У програмі зустрічі у НМІУ: розповіді родичів о.Марка Грушевського, зокрема, його правнучки – фольклористки, кандидатки філологічних наук Ярослави Левчук про свою родину та про роботу над книгою прадіда; виконання традиційного українського дитячого фольклору; показ документального фільму «Марко Грушевський: єпископ, етнограф, фольклорист» (режисера Сергія Дудки, знятого ТРК «Культура» в 2010 р.), виступ автора книги «Постать Марка Грушевського на зламі епох: історико-культурологічні візії» наукового співробітника Музею Михайла Грушевського Миколи Кучеренка та докторки історичних наук та церковно-історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАНУ, професора Київської православної богословської академії УПЦ КП Ірини Преловської.

Вхід – за звичайним квитком до музею. У вас є можливість прийти раніше і перед зустріччю оглянути новий музейний зал, присвячений червоному терору, та пам’ятки часів постання і розвою Української Автокефальної Православної Церкви, якій присвятив своє служіння о. Марко Грушевський. Після зустрічі з нащадками о. Марка о 18.00. для учасників запланована оглядова екскурсія найбільшим в Україні історичним музеєм.

 

Подія у Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь