Роми – народ, предки якого були вихідцями з Індії і через Візантійську імперію потрапили в Європу. Вони є сусідами українців вже майже шість століть. Але й досі історія ромської спільноти України зовсім не представлена в шкільних підручниках, маловідома широкому загалу, оповита міфами та упередженнями.
На відвідувачів лекції чекає цікавий екскурс в історію ромів на наших теренах. Відколи та звідки на українських землях з'явилися представники цього етносу? Які основні міграційні хвилі вплинули на формування регіональних особливостей різних субетнічних груп ромів? Якими були традиційні ромські професії, і чи є вони незмінними? Чим відрізнялася державна політика щодо ромів у різні століття на Закарпатті, Буковині, у Бессарабії, Криму та інших українських регіонах? Яких соціальних та культурних трансформацій зазнало життя ромських громад у радянський період? Чому нацистський геноцид щодо ромів замовчувався протягом багатьох десятиліть? Як із 1990-х формується етнонаціональна політика щодо ромів і чому їхня мова досі не кодифікована в Україні? Яким є ромський громадський рух?
На ці та інші питання шукатимемо відповіді під час лекції фахівця із ромських студій Наталя Зіневич, к.і.н., старшої наукової співробітниці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, співавторки мультимедійного проекту "Сім історій успішних ромських жінок України", співорганізаторки багатьох наукових, освітніх та культурних проектів, присвячених ромській проблематиці.
Початок у суботу, 5 травня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Вхід за квитком вартістю 10 грн.