До 100-ліття проголошення Конституції Української Народної Республіки у НМІУ відбудеться інтерактивна зустріч «Молодь етнічних спільнот: ідентичність та інтеграція в громадянське суспільство України» у межах проекту «Молодь. Музей. Громадянське суспільство»
Дата і час проведення: 26 квітня 2018 р., 11:00–13:00.
Місце: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2, 4 поверх.
29 квітня цього року відзначаємо 100-ліття проголошення Конституції Української Народної Республіки. Ця Конституція має особливу історичну вагу ще й тому, що вперше у світовій практиці надавала право національним меншинам на національно-персональну автономію та закріплювала право національних союзів на законодавчу ініціативу.
У переддень 100-ліття цієї події НМІУ запрошує на інтерактивну зустріч представників молоді етнічних спільнот, молодіжних ГО, працівників музеїв, наукових установ, міністерств і відомств. Сучасне законодавство України також є одним із найпрогресивніших щодо національних меншин. Однак унаслідок тривалої роз’єднувальної політики Російської імперії, а згодом СРСР, етнокультурні спільноти, діючи в Україні, часом досі орієнтуються не на Київ, а на Москву, продовжуючи жити у віртуальному просторі іншої держави. Через освітні і творчі проекти НМІУ запросить молодь переорієнтуватися на працю задля своєї країни, на розвиток власної етнокультурної групи і української держави. Учасники зустрічі обговорять різноманітні можливості для цього на базі НМІУ та інших музеїв України.
Нині в нашій країні на стадії підготовки та експертного обговорення перебуває Концепція державної етнонаціональної політики України. І музей має всі підстави стати осередком творення об’єднавчого творчо-освітнього середовища, що дасть молоді різного етнічного походження відчути себе громадянами Української держави. Такий осередок у змозі витворити адекватні моделі взаємодії та інтеграції молоді етноспільнот до української нації, зі збереженням власної унікальної ідентичності.
У програмі заходу: виступи істориків, громадських діячів, молодіжних активістів; мозковий штурм на тему «Сучасний музей і етноспільноти: можливості співпраці задля територіальної єдності України».
Основні питання для обговорення:
1. Яким чином музей як сучасний освітній осередок може посприяти інтегруванню молоді етнокультурних спільнот в українське суспільство?
2. Як сучасний український музей може висвітлювати історію і культуру етнокультурних спільнот у контексті загальноукраїнської історії?
3. Яку участь може брати молодь в оновленні експозицій музеїв України та висвітленні історії і культури етноспільнот?
Телефон для довідок та реєстрації: (096)423-70-18 Ярослава Музиченко.