«Русский мир» — словосполучення, що не так давно увійшло в міжнародний вжиток та в домівки кожного українця. Він багатоликий та невмирущий, як «лорнейська гідра». З одного боку, це офіційна ідеологія Російської Федерації, з другого – евфемізм для означення російської агресії проти України, а в ширшому сенсі — синонім інформаційної війни, яку веде Росія проти західних демократій, подаючи її в обгортці «soft power». «Русский мир» просувається в межах культурної політики, а його найбільш відомим символом стала георгіївська стрічка. Комплексність цього терміну, що балансує між ідеологією, політтехнологією та культурним мемом, подекуди створює ефект «матриці».
Коли і як виникла концепція «русского мира»? Чому саме культурна ідентичність була взята за основу? Як відбувався процес просування «русского мира» в пострадянському просторі? Які механізми забезпечили консолідацію російського суспільства довкола міжнародної політики Президента РФ Владіміра Путіна? Чому саме історична політика стала вдячним ґрунтом для «русского мира»? Як просувалася експансія «русского мира» в Україні? Спробуємо знайти відповіді на ці, здавалося б, такі очевидні питання.
Лекцію читатиме Яна Приймаченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.
Початок у суботу, 14 квітня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Вхід за квитком вартістю 10 грн.