У історичних книгах, які вийшли за останні дві сотні років і стосуються середньовічної історії земель України, нескладно знайти славне лицарство польське, а в гербовниках іншого і немає. Як нас учили в школі, Русь мала власні традиції та суспільну структуру, які відрізнялися від Європи з її королями, герцогами, баронами, лицарями, васалами, герольдами, трубадурами, лицарськими гербами та іншою подібною екзотикою. І коли щось таке на Русі з'явилося, то лише із часом та лише після того, як вона долучилася до Корони Польської.
Однак звертаючись до документів тих часів, ми дізнаємося, що лицарі на Русі таки були і визнавалися своїми європейськими братами по зброї. Вони вели гідне лицарства життя з битвами, часом – хрестовими походами, відповідними супутніми пригодами, а іноді навіть ставали до лав лицарської еліти – військово-чернечих орденів – і робили там кар’єру. Пам'ять про ті часи і справи ще була жива тоді, коли на історичну арену вийшло козацтво.
Лекцію "Рицарі з Русі" читатиме Михайло Відейко, д.і.н., завідувач науково-дослідної лабораторії археології історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України на громадських засадах.
Початок у суботу, 24 березня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Вхід за квитком вартістю 10 грн.