У суботу, 17 березня, о 14:00 як завжди музей запрошує любителів історії на лекцію від проекту "LIKБЕЗ. Уроки історії".
1000 років тому на початку 1918 року Центральною Радою були офіційно прийняті державні символи Української Народної Республіки.
Якщо з приводу утвердження синьо-жовтого прапора не викликало якихось суперечок, лише відбулася його легалізація на загальноукраїнському рівні, то питання герба викликало протягом попередніх років дискусії. На роль державного символу претендували різні історичні регіональні знаки, були варіанти їх поєднання в одному гербі, розглядалися й можливості створення зовсім нових проектів. Однак остаточний вибір зупинився на Тризубі – «знаку Київської Держави часів Володимира Святого». Як писав Михайло Грушевський: “...се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолiтньою державною полiтичною i культурною iсторiєю”. Тризуб не лише підкреслював спадкоємність України по Київській Русі, але й уособлював ідею Соборності, ідею об’єднання розділених українських земель в одній державі.
І синьо-жовтий прапор, і Тризуб мають давні традиції та складну історію. Вони були заборонені за радянської епохи, але відновлені в 1992 році як символи нової незалежної України.
Лекцію читатиме Андрій Гречило, д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України, голова Українського геральдичного товариства.
Початок у суботу, 17 березня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Вхід за квитком вартістю 10 грн.