Понад два з половиною тисячоліття тому Скіфія займала землі від Дунаю і до Дону. Зараз про цю давню державу нагадують кургани, поселення і городища. Археологічні розкопки скіфських пам'яток відкрили для нас десятки тисяч предметів: зброя, посуд, вузда, різноманітні оздоби вбрання. Дослідження знахідок у поєднанні з розповідями “батька історії” Геродота дозволяє відтворити різні сторінки буття населення Скіфії. Завжди найбільшу увагу привертали ювелірні вироби – декоративні елементи костюмів. Адже костюм закриває тіло, але відкриває душу (навіть цілого народу).
Як саме прикраси жінок, чоловіків і дітей, знайдені у скіфських похованнях, допомагають уявити естетичний ідеал, соціальний статус, суспільну роль, вірування, звичаї власників сережок, гривен, намиста, перснів, пластин-аплікацій?
Про це дізнаєтеся на авторській екскурсії "Золоте сяйво скіфського вбрання" Любові Клочко – кандидата історичних наук, завідувачки науково-дослідного відділу «Історія ювелірного мистецтва в Україні».
Початок у неділю, 18 березня, о 14:00 за адресою: Музей історичних коштовностей України (філія НМІУ), вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою ЗА ПОСИЛАННЯМ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею. Квиток можна придбати ОНЛАЙН.