Бортництво, найдавніший спосіб бджільництва, є одним із найархаїчніших народних промислів, який майже без змін зберігся до наших днів. Бортники в лісах Прип’ятського Полісся виготовляють і встановлюють на деревах пустотілі колоди (борті), в які навесні заселяються рої диких бджіл. Пристосування для догляду бджіл, інструменти, назви та техніка бортництва виникли ще у глибоку давнину, їх можна часто знайти серед археологічних знахідок слов’янської та давньоруської доби. Одним із перших слів, з якими, за даними писемних джерел, слов’янство з’являється в історії, було слово "мед". У давнину його значення було надзвичайно важливим, адже протягом тисячоліть до появи цукрового виробництва мед був чи не єдиним доступним людям підсолоджувачем.
Про те, які відкриття вдалося зробити завдяки дослідженню стародавнього та сучасного бортництва, розповість фахівець з давньоруської та експериментальної археології Андрій Петраускас, керівник Житомирської археологічної експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ.
Початок у суботу, 17 березня, о 16:00 на четвертому поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Попередньо бажано ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА ФОРМОЮ.
Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.
Вхід до музею на лекцію - 30 грн.