7 березня Національний музей історії України (НМІУ), Польський Інститут у Києві та Музей історії Польщі запрошують на зустріч із заступником директора Музею історії Польщі Анною Пекарською на тему «Музей історії Польщі. Від стратегії до діяльності». Початок заходу о 12:00 в Національному музеї історії України (Володимирська, 2). Вхід вільний.
Музей історії Польщі – один із найамбітніших музейних проектів країни останнього десятиліття. Приміщення музею буде збудовано на території Варшавської цитаделі, де він займатиме центральне місце поруч із Музеєм Польського війська, Музеєм X Павільйону та Катинським музеєм. Установа представлятиме знакові для держави та історії країни події – з особливим акцентом на тематику свободи – парламентські традиції, громадські рухи, боротьба за свободу й незалежність. Одне з основних завдань музею – популяризація польської історичної спадщини у світі, а також залучення до цієї діяльності молоді.
«Ми б хотіли розповісти», – діляться творці музею, – «про найважливіше і таким чином, щоб кожен відвідувач міг зрозуміти, якою була історія Польщі, що таке польська ідентичність і якими є найважливіші елементи польської історичної свідомості».
Заступник директора Музею історії Польщі Анна Пекарська представить захопливу історію «народження» установи – від визначення місії Музею, формування його структури і створення постійної експозиції до презентації поточних проектів та планів на найближче майбутнє.
Постійна споруда Музею історії Польщі буде однією з найсучасніших будівель у Польщі. Крім постійної виставки, найбільшої історичної експозиції у Польщі, в музеї створять простір для тимчасових виставок, освітній центр, а також багатофункціональний конференц-зал з аудиторіями, кінозалом і театральним залом.
Важливим елементом постійної експозиції Музею історії Польщі будуть оригінальні об’єкти. З огляду на це музей створює власну колекцію, а також має намір позичати цікаві експонати з інших збірок. Виставковий простір організують, орієнтуючись на різні групи відвідувачів: родин, шанувальників історії, іноземців і школярів.
Зустріч відбудеться в межах започаткованого Польським Інститутом у Києві Міжнародного цілорічного історичного форуму «Нова Європа після 1918 року»
Контакт для ЗМІ - 068 086 56 07 (Марина).
Початок у середу, 7 березня, о 12:00 в Національному музеї історії України за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 2.
ВХІД ВІЛЬНИЙ. Попередньо бажано ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА ФОРМОЮ.