Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Видавництво «Балтія-Друк» презентує книжку «Князі Олельковичі-Слуцькі» 6 грудня

6 грудня в Національному музеї історії України відбудеться презентація нової книжки видавництва «Балтія-Друк», присвяченої останнім київським удільним князям Олельковичам і долі їхніх нащадків.

Історія – це розповідь не лише про певні події, а й про людей, які їх творили, спостерігали, переживали. Хід історії будь-якого народу, як відомо, багато в чому залежить від волі та інтересів його нечисленної, але впливової ланки – еліти. Так склалося, що упродовж тривалого часу вчені мало уваги приділяли її вивченню. Між тим, діяльність саме цього вузького прошарку суспільства мала величезний вплив на життя мільйонів людей, які в давнину населяли територію Центрально-Східної Європи. Економічні, політичні, освітні, мистецькі ініціативи родової аристократії Великого князівства Литовського, Польської Корони і Речі Посполитої залишили помітні сліди в історії і культурі українського, литовського, польського і білоруського народів.

Усвідомлення потреби глибше пізнати наше спільне минуле спонукало київське видавництво «Балтія-Друк» до започаткування серії книжок під назвою «Еліта». Серія постала в межах великого міжнародного проекту, участь у якому беруть представники чотирьох країн регіону: України, Литви, Польщі й Білорусі.

Серед наших авторів – визнані вчені, справжні знавці минулого й ентузіасти спільного європейського майбутнього наших народів: д.і.н., проф. Альфредас Бумблаускас (Литва), д.і.н., асоц. проф. Генуте Кіркене (Литва), д.і.н., проф. Раймонда Рагаускене (Литва), д.і.н., проф. Василь Ульяновський (Україна), д.і.н., проф. Наталя Яковенко (Україна), к.і.н. Михайло Сагайдак (Україна), д.і.н. Олег Однороженко (Україна), д.і.н. Борис Черкас (Україна), к.і.н., доц. Ігор Тесленко (Україна), к.і.н. Ярослав Затилюк (Україна), доктор габ. Ілона Чаманська (Польща), к.і.н. Олег Дзярнович (Білорусь), д.і.н. Анастасія Скеп’ян (Білорусь) та інші.

Особливістю серії «Еліта» та інших видань «Балтії-Друк» є широке використання в дизайні томів ілюстративного матеріалу. Книжки прикрашають зображення палаців і замків, храмів і монастирів, портретів визначних історичних постатей, предметів побуту, унікальних рукописних документів і стародруків з архівів, бібліотек, музейних сховищ і приватних колекцій багатьох країн Європи.

Серія «Еліта» була започаткована у 2012 році, коли з’явився її перший том, присвячений князям Радзивілам. Представників цього роду не випадково називали «батьками вітчизни». Як би не називалася держава, в якій вони проживали, Радзивіли завжди відігравали домінантну роль в історії. Зрештою, це твердження є справедливим і щодо князів Острозьких – найвідоміших українських аристократів XVI – першої чверті XVII ст. Книжка про них побачила світ наприкінці 2014 року – саме тоді, коли в кількох країнах Центрально-Східної Європи на вищому державному рівні відзначався 500-літній ювілей перемоги в Оршанській битві. Очолював військо переможців найвищий гетьман Великого князівства Литовського Костянтин Іванович Острозький.

Продовжило серію видання «Князі Вишневецькі» (2016). Носії титулу «князів на Вишневці» уславилася як визначні політики й полководці, меценати й опікуни Церкви. На тлі двох інших родів їх вигідно вирізняла одна обставина: вихідцю саме з цієї сім’ї судилося досягти небаченого успіху і стати правителем держави, в якій він народився.

Нині презентується четверте видання серії – книга «Князі Олельковичі-Слуцькі». Історія цього роду, починаючи із середини XIV ст., тривала майже 300 років. Представники славетної сім’ї були творцями історії Великого князівства Литовського і найвизначнішими Гедиміновичами на теренах України. Олельковичі-Слуцькі вважалися носіями київської князівської традиції. В Києві розпочалася історія цих блискучих аристократів, тут, у Литовському замку, вони правили, тут пройшли кращі роки їхнього життя, тут, у Печерському монастирі, поховані «спадкові пани землі Київської».

У заході братимуть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, головний редактор видавництва «Балтія-Друк» Віргініюс Строля, координатор проекту Генуте Кіркене, генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська та автори презентованого видання.

Початок – у середу, 6 грудня, о 17:00 в Національному музеї історії України за адресою: вул. Володимирська, 2.

Контактна особа від видавництва – Юлія Ференцева (044) 257-04-18, від музею – Ярослав Затилюк (066) 884 20 52.

Вхід безкоштовний. Попередньо потрібно зареєструватися за формою.

Подія на Facebook

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь