Цьогоріч на 25 листопада припадає День пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу. Національний музей історії України до цієї дати підготував низку заходів. Відвідувачам пропонується поглянути на проблематику Голодомору крізь призму подій, які відбувалися в Україні до Голодомору, в роки Голодомору, та відродження пам’яті про Голодомор вже в незалежній Україні.
24 листопада, у п'ятницю, відкриється до огляду просвітницько-виставковий проект «Голодомор: Правда над Кривдою», що містить кілька елементів. Одним із них, найосновнішим, є представлення фотодокументів – світлин із приватних колекцій та слідчих справ із архіву ГДА СБУ.
Протягом 22–25 листопада в музеї проводитимуться інтерактивні уроки для старшокласників на тему «Голодомор: як залишатися людиною», головною метою яких є: інформування школярів про злочин Голодомору; забезпечення всебічного засвоєння теми Голодомору, яка входить до шкільної програми з історії, розвиток критичного мислення, почуття власної гідності, повага до прав людини. Замовлення уроку для групи можна зробити за телефоном (044) 278-48-64.
В неділю, 26 листопада, в музеї заплановано проведення двох лекцій істориків, дослідників Голодомору. О 14:00 відбудеться лекція кандидата історичних наук Лесі Онишко на тему: «Голодомор 1932-1933 рр.: причини, механізми, наслідки», під час якої Голодомор 1932–1933 років розглядатиметься як складова більшовицької політики, спрямована на утвердження жорсткого контролю держави над суспільством. Також лекторка розповість про причини впровадження Голодомору, механізми реалізації терору голодом та його наслідки.
Також у неділю о 16:00 свою лекцію «Голодомор у дзеркалі розсекречених архівів радянських спецслужб» прочитає кандидат історичних наук Олександр Іщук. Під час неї буде оприлюднено інформацію про найважливіші й найнесподіваніші знахідки в архівах радянських спецслужб, які проливають світло на маловідомі широкому загалу злочинні дії радянського режиму до та під час Голодомору.
Безпосередньо в День пам'яті, у суботу, 25 листопада, в музеї протягом цілого дня триватиме акція «Запали свічу пам’яті». Кожен, хто завітає до музею, зможе запалити свічку, аби вшанувати пам'ять жертв Голодомору, як за себе так і за тих, хто загинув, захищаючи Батьківщину, на Майдані та у війні на сході України.