Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

В День захисника України в Історичному музеї відбудуться інтерактивні заходи для дітей, відкриття виставки та низка лекцій

Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2) підготував до Дня захисника України низку заходів для всієї родини.

14 жовтня Україна відзначає чотири свята, пов’язані із різними історичними подіями та християнством. Православні християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. З 1999 року на державному рівні відзначають День українського козацтва. 14 жовтня також вважається датою створення Української повстанської армії. А з 2015 року 14 жовтня Україна має святковий вихідний День захисника України, який замінив радянсько-російське свято 23 лютого.

Національний музей історії України поєднав у своїй програмі ці чотири свята і підготував різноманітні заходи, які будуть цікаві всім нашим відвідувачам, від найменшого до найстаршого.

14 жовтня співробітники НМІУ приділять велику увагу дітям від 5 років і старшим.

З 11:00 по 13:00 у НМІУ відбудетьсяінтерактивна екскурсія «Козацькими стежинами», яка розрахована на учнів 5-7 класів і присвячена Дню українського козацтва. Під час неї малеча дізнається про найцікавіші сторінки козацького життя.  

«Ми розкажемо про звичаї козаків, що вони їли, як готували куліш, їхнє навчання і тренування на Січі. Під час інтерактивної екскурсії учасники виконуватимуть практичні завдання, де вони мають виявити швидкість і винахідливість. Наприклад, дітям запропонують змішані квасолю і шипшину. Їм доведеться винайти власну формулу, як пришвидшити процес розбору продуктів. Після змагань ми порівняємо ці тренування з козацькими, обговоримо, які якості гартували та розвивали козаки», – розповідає завідувач екскурсійного відділу НМІУ Людмила Павленко.

Також під час екскурсії йтиме розмова про козацьку педагогіку та прислів’я, яку інформацію вони хотіли б залишити по собі.

О 12:00  і 15:00 у музеї відбудеться Дитячий день, під якого діти віком 5-7 років і  8-11 років дізнаються «Хто і як захищав нашу землю».

Упродовж двох годин малеча довідається, як наші предки боронили українські терени. Які використовували для цього оборонні споруди, зброю, захисні обладунки. Які святі покровителі були в українського війська, які пісні співали наші воїни, які мали атрибути та емблеми, прапори. Які найвидатніші полководці керували військом захисників України та багато іншого. Діти пограють у карткову гру «Полководцю, збери воїнство!» та візьмуть участь у козацьких забавах. На завершення кожен учасник Дитячого дня виготовить власноруч синьо-жовтий «браслет виживання».

Паралельно з екскурсією, о 12:00 відбудеться  урочисте нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Україна в родинних історіях».

Куратор конкурсу,  методист НМІУ Ярослава Музиченко розповідає, що в конкурсі взяли участь дівчата та хлопці віком від 12 до 20 років. Географія учасників – це територія майже всієї України: охоплено Київську, Сумську, Житомирську, Полтавську, Донецьку, Івано-Франківську та Кіровоградську області, Київ. Підлітки надсилали записи історій своїх родин та творчі роботи на їхній основі: повісті, есе, імпровізовані телепрограми, мульти, презентації, віртуальні родинні фотоальбоми тощо.

«Завдяки цьому конкурсу та прикладу переможців хлопці й дівчата інакше подивились на свої гаджети, пересвідчилися, що їх можна використати стократ цікавіше, не тільки для публікацій звичайних постів у соцмережах чи ігор», – зазначає вона.

Після нагородження переможців о 13:00 перед Національним музеєм історії України відбудетьсявідкриття виставки до 75-річчя створення УПА. Фотодокументальна вулична виставка «УПА – відповідь нескореного народу» – це розповідь про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. Із 12 стендів експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД–МГБ, анатомію та методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, антикомуністичну співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й «останніх із могікан», які продовжували боротьбу навіть у 1960-х роках.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

О 14.00 запрошуємо наінтерактивну екскурсію «Золотий лев, атакуючий сокіл та лицар у червлених шатах».Учні 4-7 класів побачать та почують розповідь про державні символи, представлені в екпозиції музею, під якими упродовж століть відбувався захист України. Людмила Павленко зазначає, що ця екскурсія якнайкраще підходить для святкування Дня захисника України. «Адже прививаючи дітям змалку любов до рідної землі, ми сподіваємося, що вони пронесуть її через все життя. Знаючи історію своїх пращурів, нам легше будувати незалежну Україну сьогодні», – наголошує пані Павленко.

Юні відвідувачі дізнаються про те, коли з’являлися державні символи, що вони означають, гербами якої держави були спочатку. Діти на власні очі побачать золотого лева, атакуючого сокола та лицаря в червлених шатах, простежать завдяки експонатам у музеї за тим, як кольорова гама державної символіки зберігалася, починаючи від давньоруського періоду і до сьогодення.

О 15:00  історик, співробітник Центру досліджень визвольного руху Ігор Бігун проведе лекцію «10 найуспішніших операцій УПА проти військ НКВСМВС– МДБ». Він розповість про найпоказовіші епізоди успішної війни УПА проти тоталітарного режиму СРСР.

О 16:00 відбудеться одночасно дві лекції.  Завідувач відділу історії України ХХ ст. НМІУ Олександр Іщук поєднає екскурсію з лекцією і розкриє таємниці архівів спецслужб СРСР у розповіді «Розсекречена історія ХХ століття». Автор має намір разом із відвідувачами порівняти ті світ і бачення подій та явищ, які просувала радянська пропаганда, з фактами, які стали відомі завдяки розсекреченню архівів. Під час заходу демонструватимуться унікальні архівні фото та документи.

В цей же час працівник Науково-дослідницького інституту українознавства МОН України, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець  у межах проекту «LIKБЕЗ. Уроки історії» прочитає лекцію на тему: «Українсько-кримськотатарське партнерство у 1917 р.».

Додамо, що 15 жовтня НМІУ продовжить проведення заходів до Дня захисника України.

О 14:00 відбудеться лекція «Воєнні ролі жінок у лавах УПА та підпіллі ОУН»наукової співробітниці музею Марини Мірзаєвої.

О 15: 00 лекція«Останні самураї УПА» історика та наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху Володимира Бірчака.

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь