Щодня  10:00 - 18:00
 Каса: до 17:00 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 
 (044) 278 48 64

А Анонси

Відкриття виставки «Державу не твориться в будучині, Державу будується нині…» до 110-річчя Олега Ольжича, 7 липня

Цієї п`ятниці, 7 липня, в Національному музеї історії України (НМІУ) відбудеться відкриття виставки «Державу не твориться в будучині, Державу будується нині…».

Виставка присвячена 110-річчю з дня народження Олега Ольжича – українського поета, археолога і громадського діяча, сина видатного поета Олександра Олеся, одного з керівників Організації Українських Націоналістів, що загинув у нацистському концтаборі Заксенгаузен.

На виставці представлені унікальні матеріали, надані Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН України, Фундацією імені Олега Ольжича, Бібліотекою ім. О. Ольжича та фондами НМІУ – фотографії О. Ольжича, його листи до родини і близьких, автографи та збірки поезій, твори для дітей, малюнки, археологічні замальовки, дисертація і її переклад, наукові статті, фрагменти трипільської кераміки Тернопільщини кін. V – поч. IV тис. до н. е., пам?ятні речі на вшанування річниць від дня народження Олега Ольжича. Також складовою виставки є планшети з інформацією та фотографіями, які висвітлюють основні етапи життя Ольжича, його діяльність як вченого, поета і політичного діяча.

На відкритті виступлять дослідники життя і діяльності Олега Ольжича: директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України М. Жулинський, завфондами відділу рукописів того ж інституту Н. Лисенко, Ю. Рассамакін (Інститут археології НАН України), С. Кот (Фундація ім. О. Ольжича).


Олег Ольжич (Олег Олександрович Кандиба) народився 1907 року в Житомирі у родині поета Олександра Олеся. Школу Олег відвідував у Пущі-Водиці під Києвом, куди переїхала родина Кандиб. З 1923 р. в еміграції. У Празі він отримав отримав фах історика-археолога, серйозно займався археологічними дослідженнями.


У 1930-х рр. у житті вченого і поета стався докорінний злам, замість “прозорих озер науки” та “пінних каскад поезій” він присвятив себе українській національній визвольній боротьбі, став членом ОУН і Проводу Українських Націоналістів (ПУН), очолив Культурну референтуру Організації. В час короткого існування держави Карпатської України в 1939 р. Олега Ольжича обрали заступником Голови Проводу ОУН, з початком німецько-радянської війни він прибув в Україну у складі похідних груп, які діяли у Львові, Житомирі, Києві, керував розбудовою мережі ОУН, організовував адміністративне, громадське та політичне життя, зокрема Українську Національну Раду в Києві, брав участь у створенні газети “Українське Слово”. 


У грудні 1941 р. нацистською владою було заборонене “Українське Слово”, а співробітників газети заарештовано й незабаром страчено. Ольжич був змушений перейти у підпілля. Після арешту Голови Проводу Українських Націоналістів Андрія Мельника фактично виконував обов’язки Голови ПУН. У травні 1944 р. його було заарештовано у Львові і відправлено до концтабору Заксенгаузен, де внаслідок тортур Олег Ольжич помер 9 червня 1944 р.


Відкриття відбудеться п`ятницю, 7 липня, о 15:00. Акредитація ЗМІ за телефоном (098) 763 39 37 (Леонід). Вхід на відкриття виставки БЕЗКОШТОВНИЙ. Попередня реєстрація за формою https://goo.gl/nuQH2x.


Подія у Фейсбуці

Пошук по сайту

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Новини

Анонси

Експонат Тижня

logo

КОНТАКТИ:

Тел:

 +38 044 278 48 64

Запобігання корупції

Виконуючим обов’язки уповноваженої особи з питань запобігання корупції в Національному музеї історії України є провідний фахівець з антикорупційної діяльності – Базиленко Олег Анатолійович.

 dovira@nmiu.org

 вул. Володимирська, 2, м. Київ, 01001

Приєднуйтесь