Єфрем Лукацький — метр української фотографії. Він знімав у гарячих точках всього світу: в Чечні, Афганістані, Секторі Гази, Іраку, зокрема, й тоді, коли американські військові арештовували Саддама Хусейна. Єфрем Лукацький став фіналістом Пулітцерівської премії (2004) у складі групи фотографів Associated Press за світлини з Іраку.
До об’єктива Єфрема Лукацького потрапляли унікальні кадри з історії сучасної України. Він зафіксував внесення державного прапора до Верховної Ради в серпні 1991 року. Фотограф знімав події «конституційної ночі», військові будні на сході країни, зміни в житті «маленького українця», наприклад, як він починає користуватися гривнями.
З 1989 року Єфрем Лукацький працює в інформаційному агентстві Associated Press (США). Його роботи зʼявлялися на перших шпальтах Time, Newsweek, The New York Times, The Guardian, The Independent. Нині він готує фотокнигу зі своїми найзнаковішими світлинами, зробленими протягом 30 років незалежності України. Видавництво «Саміт-Книга» планує випустити видання до кінця 2021 року.
25 вересня під час зустрічі в Національному музеї історії України Єфрем Лукацький розповість про ключові події з життя сучасної країни, які ми можемо бачити завдяки його фотографіям. Чим вразить майбутня фотокнига, розкаже Ігор Степурін, співзасновник видавництва «Саміт-Книга».
Зустріч відбудеться в лекційному залі на третьому поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).
Початок о 16.00. Тривалість події — півтори години. Вхід безкоштовний за умови попередньої реєстрації: https://cutt.ly/qEsAaR3.
Більше про Єфрема Лукацького можна прочитати за посиланням: .
На фото — Єфрем Лукацький в Афганістані, 2001 рік.