З 1 червня Музей історичних коштовностей України запрошує на виставку «Станіслав Дрокін – ДНК автора» українського художника-ювеліра світового рівня, переможця міжнародних конкурсів, члена Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України Станіслава Дрокіна.
Музей зберігає колекцію предметів, створених ювелірами давнини. Ці експонати допомагають зрозуміти людей, які жили до нас, відчути внутрішній світ ювелірів та їхній час. У ювілейний рік знахідки перлини музейної колекції – золотої пекторалі, музей надає слово не лише артефактам давнини, а й сучасним художникам-ювелірам, чия творча ДНК містить спадкову інформацію і програму розвитку для наступних поколінь. Таким автором є Станіслав Дрокін.
Художник-ювелір та дослідник застосовує класичні й сучасні технології, сміливо експериментує з новими формами та методами. Важливим результатом його творчих пошуків стали експерименти з методу гібридного (подвійного) лиття. Подібний метод біметалевого лиття існував у давній Індії і називався ганга-джамна (ganga-jumna), також його використовували у скіфські часи та в давньому Китаї.
Станіслава Дрокіна захоплює імпровізація – створення прикрас без ескізів. Йому подобається працювати, використовуючи інтуїцію, почуття гармонії і форми. Це митець, який творить ювелірний джаз.
Завдяки такому підходу народжуються неповторні, єдині в своєму роді твори, які ви зможете побачити на виставці. Серед них: Cupaurium кулон «Спадковість і мінливість», Titaurium каблучка «Гніздо», Cupaurium каблучка «Гібридне лиття №3: Дві ріки», каблучки «Трансформація», «Дев’ятий вал», «Таємниця Всесвіту», «Морська феєрія» та інші.
Кожен із цих творів – це ціла історія, що вплинула на творчість автора. Запрошуємо «прочитати» ці історії, втілені в золоті, сріблі, міді, титані та дорогоцінному камінні, на виставці «Станіслав Дрокін – ДНК автора».
Кураторка виставки – Ірина Удовиченко, старша наукова співробітниця Музею історичних коштовностей України.
1 червня виставка працює з 10:00 до 16:00. У наступні дні з 10 до 17:45.
Відвідати виставку можна за ціною вхідного квитка до музею.
Тривалість - до 1 серпня 2021 року.