УВАГА! Лекція перенесена на невизначений термін у зв'язку з карантином! Слідкуте за оновленнями на музейних сторінках.
Діяльність Української повстанської армії є малодослідженою темою в історії України. Радянська влада всіляко намагалася дискредитувати боротьбу УПА для українського суспільства, викривлюючи її у власних пропагандистських цілях.
У чому полягав феномен армії народу, який не мав власної держави? Адже українські землі на той час перебували під двома тоталітарними окупаційними режимами. Втім, це не завадило українському суспільству в умовах війни обʼєднатися задля того, щоб боротися за власну державність. Під час Другої світової війни УПА протистояла двом режимам – радянському і нацистському. Українські повстанці вбачали головною метою своєї діяльності самостійну й незалежну Україну. Які обставини передували створенню УПА? В яких умовах воювали українські повстанці під час Другої світової війни? Ким були їхніми командирами і який вигляд мала структура УПА?
На ці питання дасть відповідь кандидатка історичних наук Аліна Понипаляк 4 квітня, в суботу, під час лекції «Між двома неволями – у бою за свободу. УПА у вирі Другої світової війни».
Початок лекції о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вулиця Володимирська, 2.
Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.
Вхід до музею на лекцію – 30 грн.