Половці, кумани, куни, сарочини… Такі різні назви давали сусіди одному велелюдному тюркському народу. Самі ж себе ці кочовики йменували кипчаками.
Половці у ХІ–ХІІІ століттях об’єднали увесь Євразійський степ від підніжжя Алтаю і аж до лісів Поділля. Саме тому їхні сучасники називали степ Дешт-і-Кипчак – Поле Половецьке.
Хто ж такі половці? Звідки вони прийшли? Як жили? Де на стежках історії загубилися їхні сліди? Про все це йтиметься на авторській екскурсії провідного наукового співробітника музею, археолога Юрія Полідовича.
Тільки цього дня ви матимете змогу погортати маловідомі сторінки історії: дізнатися про побут та вірування народу половецького, відкрити таємниці кам’яних баб, віртуально побувати в археологічній експедиції, що досліджує половецькі кургани в українських степах, та побачити власними очима скарби половецького хана, здобуті під час численних походів та поховані разом із ним у кургані, названому Чингульським.
Початок екскурсії «Маловідомі сторінки історії України. Лицарі Поля Половецького» у неділю, 10 листопада, о 14:00, за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської Лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою ЗА ПОСИЛАННЯМ або за телефоном (044) 280 13 96.
Вартість участі – 150 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.