У 2014-2015 рр. антиукраїнські міфи про формування території України стали потужною і успішною інформаційною зброєю путінської Росії. Протидія їм була одним із завдань створеного навесні 2014 року громадського проекту "Likбез. Історичний Фронт", на сайті якого є чимало публікацій з цієї теми.
Здавалося, проблема була локалізована і подібні міфи поширювалася лише в середовищі відвертих російських та проросійських маргіналів. Аж ось 4 жовтня 2019-го, тобто в період чергового загострення протистояння з Росію, ця тема знову була актуалізована у ширшому загалі. Народний депутат Вадим Рабинович розмістив допис на своїй стінці у Фейсбуці, в якому йшлося про входження у 1922 році України до складу СРСР без Харкова, Херсона, Одеси, Донецька, Луганська. У відповідь від читачів та блогерів пролунало чимало заперечень, серед яких теж було чимало хибних тверджень.
То ж коли і як сформувався адміністративний кордон радянської України з Росією, який 24 серпня 1991-го став державним? Яким було ставлення більшовицького керівництва до визначення кордонів України і чим воно було викликане? На чию користь змінилися кордони у порівнянні з проголошеним у листопаді 1917 р. ІІІ Універсалом Української Центральної Ради? Якими насправді були кордони УСРР під час входження її до складу СРСР у 1923 р., і як вони змінилися після його створення?
На ці та питання дасть відповіді учасник громадського проекту "Likбез. Історичний Фронт" Геннадій Єфіменко.
Лекція "Формування кордону з Росією. Фейки і дійсність" відбудеться у суботу, 12 жовтня, о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Лекція відбудеться в межах проекту "Likбез. Уроки історії" на 4-му поверсі музею.
Вхід за музейним квитком вартістю 20 грн.
Подія на Facebook