Найпопулярніші з давнини прикраси – персні – не лише милували око, а й були ознакою статусу, символом влади, слугували оберегами, талісманами, печатками. Виготовлені з коштовного металу персні носили представники еліти Стародавнього Єгипту та Шумеру, а на наших теренах – заможні скіфи, сармати, греки-колоністи, кочовики Середньовіччя та давні русичі.
Не втрачають популярності персні і протягом ХVII – ХІХ століть. Майстри-ювеліри оздоблюють їх у модних на той час стилях, інкрустують самоцвітами, гемами, емалями.
Сучасні художники-ювеліри, надихаючись зразками минулих епох, водночас втілюючи свої творчі задуми, пропонують нові ідеї, форми та оздоблення.
Кожен перстень відображає естетичні смаки своєї епохи, а ще береже таємниці, які поволі розкриваються завдяки копіткій роботі науковців Музею…
До вашої уваги ювелірні твори з постійної експозиції МІКУ, а також персні з фондового зібрання Музею, вперше представлені на однойменній виставці, що відкрилася в музеї 24 вересня.
Помилуватися роботами ювелірів від античності до сучасності, почути маловідомі факти, пов’язані з представленими перснями, дізнатися про їхніх творців і власників та відчути рух історії запрошуємо 13 жовтня о 14:00.
Про чарівний світ перснів розповість Юрій Полідович, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник музею.
Адреса Музею історичних коштовностей України: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської Лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.
Реєстрація є обов'язковою за телефоном (044) 280 13 96 або ОНЛАЙН.
Вартість участі – 150 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.