Існує багато історичних міфів та вигадок. Шабля, шапка з довгим шликом, шаровари, кінь, бойовий гопак...
Чому цей образ козака є поширеним і водночас неправдивим? Що спільного між запорожцями та французькими мушкетерами? Як розвивалася військова справа в Європі протягом століть? Чи допомагав диявол Бертольду Шварцу створювати порох? Як перемогти іспанську терцію? За що козаки мають дякувати Леонардо да Вінчі? Як насправді виглядало дипломатичне листування козаків? Скільки характерників необхідно для перемоги?
Ці та інші питання, про які ви навіть не замислювалися, обговоримо з Віталієм Павленком – реконструктором запорожців часів гетьмана Сагайдачного, популяризатором історії й руйнівником міфів про козацтво. Під час лекції ви побачите відтворені на підставі наукових джерел одяг та особисті речі козаків, зможете роздивитися їх зблизька.
Лекція-презентація "Козаки - вогнепальна піхота" відбудеться в межах проекту "Дні військово-історичної реконструкції в НМІУ"за підтримки Національного музею історії України та проекту Likбез. Історичний Фронт. Початок лекції-презентації 1 червня, у суботу, о 14:00 в Національному музеї історії України (вул. Володимрська, 2).
Проект "Дні військово-історичної реконструкції в НМІУ" – це лекторій інтерактивного формату про побут, обладнання, зброю, уніформу та життя війська в різні історичні періоди – від античності до Другої світової війни. Учасники проекту – відомі фахівці з військово-історичної реконструкції, воєнної історії, історики костюму та зброї, учасники військово-реконструкторського руху.
Вартість квитка до музею на лекцію – 10 грн.