Екскурсії вихідного дня проходять у Національному музеї історії України щосуботи і щонеділі о 13:00. Це чудова нагода цікаво і з користю провести свій вікенд.
4 травня, у суботу, відбудеться авторська екскурсія «Зброя та військове спорядження в колекції Національного музею історії України: від давнини до сучасності». Під час екскурсії відвідувачі ознайомляться з найцікавішими експонатами багатої музейної колекції зброї від доби первісного суспільства до сьогодення. Це – археологічні знахідки з різних регіонів України: меч Х–ХІ ст. з Полтавщини, оздоблений у скандинавських та ірландських образотворчих традиціях; «романські» та «готичні» мечі другої пол. ХІІІ–XV ст., декоровані загадковими написами та зображеннями; шолом із кольчугою, захисна маска та шабля, знайдені у половецьких курганах ХІІ–ХІІІ ст. на Пороссі та Кримському півострові. Також це польська меморіальна шабля, присвячена перемозі над турками у битві під Віднем 1683 р., традиційні мечі берберів та туарегів Північної Африки ХІХ – поч. ХХ ст. та багато іншого.
Окремо йтиметься про раритети із зібрання відомого збирача старожитностей та мецената Богдана Ханенка.
Екскурсію проведе знаний український дослідник старовинної зброї, кандидат історичних наук Олена Попельницька, завідувач відділу науково-видавничої діяльності музею.
5 травня, у неділю, запрошуємо на екскурсію "Давні слов'яни. Держава Русь". Що сучасні історики знають про ранню історію слов'ян? Насправді, зовсім небагато. Звідки взялися ранні слов’яни? Як цьому народу, про який майже не згадували давні історики, вдалося раптово розселитися на широких просторах Східної Європи? Як виникла перша держава на цих теренах?
Історія східних слов'ян сповнена таємниць та загадок, про які ми обов'язково вам розповімо. Також гарантуємо, що учасники екскурсії відкриють для себе унікальні артефакти тієї доби, що зберігаються нині в головному історичному музеї країни, і зможуть побачити, як виглядала столиця Давньої Русі.
Екскурсію з історії східнослов’янських племен та становлення давньоруської держави проведе археолог Леся Дідух, старший науковий співробітник відділу найдавнішої історії України НМІУ, фахівець з археології давньоруської доби.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Вартість екскурсій є звичайною – 20 грн + вхідний квиток до музею (50 грн – повний, 30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (044) 278-48-64.