Після поразки національно-визвольної боротьби столиця Чехословаччини, Прага, стала одним із головних, поруч із Варшавою і Парижем, центрів УНР-івської еміграції. У міжвоєнний період тут жило чимало відомих політичних, наукових, громадських, культурних та військових діячів. Дехто з них навічно залишився у чеській землі.
«Музей Української революції 1917–1921 років», відділ Національного музею історії України, вчергове зацікавлює поціновувачів української історії історичними дискусіями. 9 квітня запрошуємо послухати лекцію та поділитись своїми думками на тему «УеНеРівська Прага».
Історик Андрій Руккас, який нещодавно повернувся зі столиці Чехії, розповість про українських громадсько-політичних і культурних діячів, котрі знайшли після поразки визвольних змагань 1917–1930 рр. прихисток у Празі. А також про наукові й навчальні установи (Український Вільний Університет, Український вищий педагогічний інститут ім. М. Драгоманова, Українське Історико-Філологічне Товариство тощо) та їхню роль у збереженні й розбудові української науки й культури.
Розповідь про українські місця Праги буде доповнено світлинами й враженнями історика про місто, що було одним із найбільших осередків українського національного життя за кордоном.
Початок – 9 квітня, у вівторок, о 16:00 у відділі Національного музею історії України «Музей Української революції 1917–1921 років».
Відділ НМІУ «Музей Української революції 1917–1921 років» розташовано в історичній споруді Української Центральної Ради (нині – Київський будинок вчителя) за адресою: вул. Володимирська, 57.
Вхід вільний.