Вивчення малих історій – один з важливих напрямків історичної науки. Він дозволяє зблизька розглянути події, що впліталися в великі політичні трансформації ХХ ст. Щільна увага до окремих людей дозволяє дослідити це химерне сплетіння повоєнних проблем, зіткнення на одній території представників абсолютно різних культур, і ті проблеми – від примусових переселень, втеч, військових конфліктів і врешті становлення нових кордонів, які відбувалися в Східній Європі не одне десятиліття опісля завершення війни та підписання всіх мирних договорів.
Одним з прикладів такої малої історії є доля сільських спільнот на польсько-українському пограниччі в повоєнний час. Яким чином пов’язані греки-комуністи з Аттики та Пелопоннеса та бойки, виселені з Підкарпаття у Приазов’я? Що спонукало дітей сонячної Еллади будувати нове життя у спустошеному бескидському селі, загубленому на маргінесах геополітичного світоустрою після Другої Світової? Чи прижилися греки у Польській Народній Республіці, чи повернулися додому, чи замислювалися над долями тих, чиї порожні будинки вони зайняли?
Про це та інше буде говоритися на лекції антрополога, к.і.н., старшого наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Юлії Буйських.
Початок лекції «Греки замість бойків: історія з підкарпатського Коростенко» у суботу, 30 березня, о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Лекція відбудеться в межах проекту "Likбез. Уроки історії".
Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.